Myynnin ja huollon yhteystiedot

Polttimet

Tapio Murtonen

Chief Business Officer, Burners

+358 3 857 6266

tapio.murtonen@oilon.com

Seppo Helstelä

Sales Manager

+49 172 3023210
+358 3 857 6359

seppo.helstela@oilon.com

Jari Kohopää

Sales Manager

+358 3 857 6353

jari.kohopaa@oilon.com

Kari Palo

Sales Manager

+358 3 857 6270

kari.palo@oilon.com

Jukka Jaatinen

Sales Manager

+358 3 857 6228

jukka.jaatinen@oilon.com

Jani Kurikka

Sales Manager

+358 3 857 6222

jani.kurikka@oilon.com

Oleg Kiuru

Sales Manager

+358 3 857 6764

oleg.kiuru@oilon.com

Tero Laitinen

Sales Manager

+358 3 857 6271

tero.laitinen@oilon.com

Kari Puro

Sales Manager

+358 3 857 6280

kari.puro@oilon.com

Juha Jaatinen

Sales Manager

+358 3 857 6741

juha.jaatinen@oilon.com

Teollisuuslämpöpumput

Martti Kukkola

Chief Business Officer, Industrial Heat Pumps and Chillers

+358 400 312 060

martti.kukkola@oilon.com
sales.chillheat@oilon.com

Jussi Alpua

Sales Manager (Finland, the Baltics, Eastern Europe, APAC)

+358 44 337 4475

jussi.alpua@oilon.com

Samuel Östman

Sales Manager (Scandinavia, UK, Ireland, the Americas)

+358 40 701 3270

samuel.ostman@oilon.com

Heli Liedes

Sales Manager (Western and Southern Europe, Middle East, Africa)

+358 44 7576 700

heli.liedes@oilon.com

Maalämpöpumput

Petri Virta

Chief Business Officer,

Residential Heat Pumps

+358 44 7576 259

petri.virta@oilon.com

Markus Aarnio

Area Sales Manager

Varsinais- ja Länsi-Suomi, alue 1

+358 44 7576 411

markus.aarnio@oilon.com

Mikko Laaksonen

Area Sales Manager

Etelä-Suomi, Kymenlaakso, Etelä-Savo, alue 2

+358 44 7576 288

mikko.laaksonen@oilon.com

Antero Mäkitalo

Area Sales Manager

Keski-Suomi, Pohjois-Suomi, alue 3

+358 400 364 907

antero.makitalo@oilon.com

Jorma Saksi

Senior Product Manager

+358 40 0364 906

jorma.saksi@oilon.com

Heli Hietala

Marketing Manager

+358 44 757 6665

heli.hietala@oilon.com

Pirita Pouhula

Sales and Marketing Assistant

+358 44 7576 668

pirita.pouhula@oilon.com

Huolto

Polttimet

Petri Palo

Service Manager, Burners

+358 3 8576 374

petri.palo@oilon.com

Maalämpöpumput

Juha Salonperä

Technical Service Expert
+358 3 8576 205
juha.salonpera@oilon.com
Lapua

Jarno Enqvist

Technical Service Expert
+358 3 8576 412
jarno.enqvist@oilon.com
Lahti

Mikko Syrjälä

Service Technician
+358 3 8576 674
mikko.syrjala@oilon.com
Lapua

Janne Rekola

Service Technician
+358 3 8576 401
janne.rekola@oilon.com
Lahti

Ilari Vapamäki

Service Manager, Ground Source Heat Pumps

+358 3 8576 249

ilari.vapamaki@oilon.com

Tarvitseeko maalämpöpumppusi huoltoa?

Kouluttamamme Oilon ja Lämpöässä maalämmön jälleenmyyjät ja huoltoliikkeet ovat lähelläsi ympäri Suomea. Maalämpöpumppujen takuuasioissa ja teknisissä kysymyksissä sekä huolto- ja päivystystarpeissa kannattaa olla ensimmäisenä yhteydessä laitteen toimittaneeseen ammattilaiseen. Lähimmän Oilon ja Lämpöässä huoltoliikkeen löydät täältä: Oilon ja Lämpöässä jälleenmyyjät ja huoltoliikkeet

Voit jättää yhteydenottopyynnön tehtaalle täyttämällä esitiedot seuraavaan lomakkeeseen. Näin pääsemme sujuvasti liikkeelle asiasi kanssa.

Täytä esitietolomake ja lähetä:

Ota yhteyttä





    Haluan että minuun otetaan yhteyttä:

    Tiedoksesi
    Oilon kerää henkilötietoja ja anonyymia käyttötietoa, kun rekisteröidyt palveluihimme, tilaat tuotteitamme, täytät vapaaehtoisia käyttäjäkyselyitä, annat palautetta tai osallistut kilpailuun tai vastaavaan. Tämä on pakollista meille, jotta voimme tuottaa haluttuja palveluita, ylläpitää takuurekistereitä tai muuta vastaavaa. Lisätietoja siitä kuinka käsittelemme antamiasi tietoja voit lukea meidän tietoturvaselosteestamme.

    Lähetämme sinulle tietoa tuotteistamme ja palveluistamme, jotka saattaisivat kiinnostaa sinua. Voit perua mainosmateriaalin lähettämisen koska tahansa myöhemmin.